O firmie

Firma Dainet jest firmą telekomunikacyjną z wieloletnim doświadczeniem na rynku. Swoje usługi świadczymy od 2001 roku.

Stosowane przez nas technologie i systematycznie wdrażane najnowsze rozwiązania techniczne gwarantują dużą dynamikę rozwoju firmy i nie stawiają ograniczeń w ilości obsługiwanych Klientów a efektywne połączenie kreatywności i wieloletniego doświadczenia pozwala nam zaoferować kompleksowe rozwiązania informatyczne.

Zastosowanie najnowszych technologii oraz współpraca z liczącymi się producentami i dostawcami sprzętu pozwala nam świadczyć usługi na wysokim poziomie,oraz podłączać nowych klientów do internetu w miejscach w których dotychczas nie było to możliwe.

Proponujemy naszym Klientom
wysokiej jakości usługi:

INTERNET ŚWIATŁOWODOWY – dostęp do szerokopasmowego internetu (GPON)
TELEWIZJA ŚWIATŁOWODOWA IPTV – cyfrowa telewizjia HD 3 generacji
TELEFON STACJONARNY – dostęp do telefonii w technologii VoIP
FIBER PORT -dostęp do światłowodowej sieci szkieletowej, dzierżawa włókien

Usługi dostarczamy do Państwa domów wykorzystując najnowsze i w pełni bezpieczne technologie przesyłu danych: drogą światłowodową, przewodową (ethernet) lub radiową. Nasza oferta dostępna jest dla Klientów indywidualnych i biznesowych. Zwróciliśmy szczególną uwagę na zagadnienia bezpieczeństwa i niezawodności systemu. Dzięki temu świadczymy usługi na wysokim poziomie.

Nowoczesna telewizja

Internet światłowodowy

Światłowód do mieszkania
- od czego zacząć?

Gubisz się w gąszczu skrótów i nazw technologi – ADSL, VDSL, xDSL, kabel, światłowód, szerokopasmowy, przepustowość, FTTB, FTTC, FTTH, czy w końcu dostęp nowej generacji? Przecież to Tobie zależy na szybkim Internecie do wysyłania oraz ściągania piosenek i filmów; tanim dzwonieniu i rozmowach z przyjaciółmi i rodziną, gdziekolwiek są,w pracy i w domu, oglądaniu programów telewizyjnych w jakości HD oraz Ultra HD – 4K, lub klipów video na żądanie; graniu on-line z przyjaciółmi, czy wreszcie szybkim kopiowaniu danych on-line i dzieleniu się nimi z innymi osobami. To fakt, że spośród wszystkich technologii i dostępnych rozwiązań, światłowód do mieszkania FTTH oferuje najszybszy i najbardziej niezawodny dostęp do Internetu, bez żadnych ograniczeń i limitów. Co zatem z innymi rozwiązaniami? Połączenia mobilne są o wiele wolniejsze od FTTH, zwłaszcza, jeżeli kilku użytkowników jednocześnie korzysta z jednego połączenia. Dodatkowo zawsze posiadają one limity przesyłanych danych, po przekroczeniu których znacznie wzrastają opłaty. Także połączenia satelitarne są dużo wolniejsze od FTTH. Generują opóźnienie w rozmowach telefonicznych i innych usługach interaktywnych. Tutaj też nakładane są ograniczenia i limity, a po ich osiągnięciu łącze jest blokowane. Koszty są bardzo wysokie. Technologie kablowe jak np. ADSL, do połączenia z siecią Internet używają miedzianych przewodów, 100 razy wolniejszych niż światłowód. Dodatkowo prędkość łącza i możliwości techniczne maleją wraz ze wzrostem odległości od centrali. Tymczasem ściągnięcie filmu w jakości HD zajmuje całe godziny, o ile masz szczęście i ktoś z rodziny nie używa Internetu w tym samym czasie. Może Twoje dzieciaki już na to narzekały??? Posiadając światłowód w swoim mieszkaniu, połączysz się z Ultra szybkim Internetem bezpośrednio z domu, biura czy budynku i to bez jakichkolwiek ograniczeń i limitów, a to wszystko w wyjątkowo niskiej cenie.

Wyspecjalizowaliśmy się w następujących kierunkach: usługi związane z zarządzaniem i administracją sieci zarządzanie bezpieczeństwem w sieci i budowa rozległych sieci VPN, usługi internetowe. Wraz z rozwojem firmy i jej pracowników rozszerzyliśmy zakres działalności. Wśród usług świadczonych przez Dainet znajdują się: konsulting informatyczny dotyczący wyboru i wdrażania systemów informatycznych, doradztwo w zakresie wyboru sprzętu, oprogramowania i rozwiązań systemowych, ocena stosowanych systemów informatycznych, opracowanie strategii rozwoju informatyki w firmie, outsourcing informatyczny.

Dzieki naszemu doświadczeniu swoje usługi świadczymy szybko i skutecznie. Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszych usług – proszę zadzwonić do nas, lub wysłać e-mail, skontaktujemy się z Państwem natychmiast i omówimy szczegóły ewentualnej współpracy.